Gürsel Mah. Alaybey Sk. No.7-9 Çağlayan Kağıthane/İstanbul
0212 635 62 27

İş Hukuku

İş Hukuku

Karaoğlu Hukuk Bürosu’nun iş hukuku ihtilafları konusunda ciddi ve saygın bir birikimi mevcuttur. Hukuk büromuz tarafından ulusal veya uluslararası şirketlere (perakende, taşıma, enerji, kimya ve benzeri konularındaki şirketler dâhil) bireysel iş hukuku, toplu iş hukuku, sosyal güvenlik ve iş güvenliği konularında danışmanlık ve dava hizmeti verilmektedir.

 

Toplu iş hukuku bakımından Türkiye’de pratiği az bulunan kanunsuz grev gibi ihtilaflarda kanunsuz grevin tespiti, grev ve sendikal faaliyetlere dair dava ve takip işleri, Bireysel İş Hukuku bakımından her türlü ihtilaf ve danışmanlık işleri konusunda hukuk büromuzun önemli deneyimi mevcuttur. Hukuk büromuzca verilen hizmet şirket içi düzenlemelerin yürütülmesi, danışmanlık ve devamında dava ile karşılaşılan durumlarda davaların yürütülmesini kapsamaktadır. İnsan Kaynakları konusunda ise ciddi anlamda şirket yönetim yapılarına nüfuz edilmekte ve hukuki anlamda yönlendirme ve bilgilendirme işlemleri yapılmaktadır.

Dava ekibi tarafından görülmüş ve görülmekte olan dava ve danışmanlık hizmetlerine ilişkin bazı örnekleri içeren kısa bilgilendirme aşağıdaki gibidir:

  • İşe iade, hizmet tespiti, işçilik alacakları, mobbing davaları,
  • Sendikal tazminat davaları,
  • İş hukukunu ilgilendiren her türlü sözleşmesinin ve belgenin hazırlanması,
  • Fesih prosedürünün yürütülmesi konusunda hukuki danışmanlık hizmeti verilmesi,
  • Toplu iş sözleşmesi görüşmelerine katılma,
  • İşverenliklerin taleplerine göre işveren üst düzey yöneticilerine yönelik seminer programları düzenlenmesi